Haber

Soma’daki maden işçilerinin sendikal haklarına müdahale iddiası

ManisaTürkiye’nin Soma ilçesinde Yeni Anadolu Madencilik önünde eylem yapan Bağımsız Maden İş Sendikası Genel Başkanı Gökay Çakır ve sendika yöneticileri gözaltına alındı.

Manisa’nın Soma ilçesindeki Yeni Anadolu Madencilik’te çalışanların sendikal haklarına müdahale edildiğini öne süren Bağımsız Maden İş üyeleri bugün madenin önünde eylem yaptı. Sendika Lideri Gökay Çakır ve yöneticilerinin de katıldığı eylemde, “Burada eşitlik ilkesine aykırı davranıyorlar. Sendikalara ayrımcılık yapıyorlar, bunu görüyoruz. Zulmü durdurana kadar buradayız. Üyelerimizin haklarını kimseye kaptırmayacağız.”

Eyleme müdahale eden jandarma, Gökay Çakır ve diğer sendika liderlerini gözaltına aldı. Sendikanın sosyal medya hesabında Çakır ve iki sendika yöneticisinin elleri kelepçeli bir fotoğrafı paylaşıldı ve şu an kayıtlara geçti.

“Gözaltına alınan genel başkanımız ve yöneticilerimiz halen tutuklu. Savcılık hediye istedi. Yine geleceğimizi bildikleri için tutukluyorlar. Sarı sendika korumacılığına karşı sendikal ayrımcılık alenen suçtur. Bu konuda tek kelime edemem, tekrar geleceğimizi bilin.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

samandag-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu