Haber

En Büyük Olup Olmadığını Bilmiyoruz Ama Çok Büyük! Taylor Swift Üniversitede Eğitim Alacak

Taylor Swift, Belçika’nın Ghent kentindeki Ghent Üniversitesi’nde derslere konu olacak! Birbirinden farklı haberlerimizin detayları için içeriğe geçelim ?

Kaynak:https://www.theguardian.com/music/202…

Şarkıcı Taylor Swift’in etkisi dünyayı ele geçirdi: Belçika’daki Ghent Üniversitesi’nde Taylor Swift’ten ilham alan bir edebiyat kursu açılmasına karar verildi.

Kursun öğretmeni akademisyen Elly McCausland, başlangıç ​​noktası olarak Swift’in yazdığı müzikal sözler kullanılarak İngiliz edebiyatının inceleneceğini belirtti.

McCausland, bu ders için ilhamını İngiliz edebi metinleri ile Taylor Swift müzikal kelimeleri arasındaki paralellikten yola çıkarak bulduğunu söyledi.

“Bir bakıma Shakespeare ve Taylor Swift aynı konuları işliyor” diyen McCausland, bunun şimdiye kadar en çok talep edilen ders olduğunu sözlerine ekledi.

“Şimdiye kadar hiçbir kurs için bu kadar çok e-posta almamıştım. Üniversite öğrencileri dışında bir şekilde kursa katılmak isteyen çok kişi var” dedi.

Akademisyen, “Bunu dersin gerekliliğinin bir işareti olarak görüyorum” diyerek söz konusu durumu Bob Dylan’ın 2016’da Nobel Edebiyat Ödülü almasına benzetti.

Bu, insanları edebiyatın ne olduğu hakkında konuşmaya teşvik eder. Her metin edebiyat mıdır?

Gelecekte farklı sanatçılar üzerine bahislerin olabileceğini belirten McCausland, Swift’in göndermelerle dolu sözlerinin irdelenmesi gerektiğini söyledi.

Bu kurs Avrupa’da bir ilk ama dünyada değil: 2022’de Clive Davis Enstitüsü Taylor Swift’i inceleyen bir kurs açtı.

Daha sonra Amerika’da Swift ile ilgili örnek dersler açıldı.

McCausland, kendisi bir ‘Swiftie’ olsa da sınıfın odak noktasının edebiyat olduğunu söyledi: “Ben de Swift hakkında eleştirel düşünmek istiyorum…”

Kursun değersiz ve aptalca olduğunu düşünenler olacaktır. Ana odak noktamız edebiyat ama Swift hakkında eleştirel düşünmeyi de seviyorum. Her Pazartesi toplanıp 3 saat boyunca Taylor Swift’i hayran bırakmayacağız.

Bu kursu almak ister misiniz? “Keşke” diyoruz…

Yorumlara hoş geldiniz ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu